Δράσεις

Home / Δράσεις

ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Eθελοντικές αιμοδοσίες μαθητών & εκπαιδευτικών σε συνεργασία με δημόσιους φορείς (νοσοκομεία: Τζάνειο Πειραιά, Κρατικό Νίκαιας)

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Διοργάνωση πιστοποιημένων σεμιναρίων σε συνεργασία με τo Δήμο Πειραιά με θέμα τον επαγγελματικό προσανατολισμό και τα επαγγελματικά δικαιώματα (πρόγραμμα ΕΣΠΑ)

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΙΔΕΣ

Επιμορφωτικές ημερίδες πρώτων βοηθειών και χρήσης αυτόματου απινιδωτή σε  συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Κερατσινίου – Δραπετσώνας

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ

Εκπαιδευτικές επισκέψεις σε εκθέσεις, μουσεία, εκδηλώσεις, θεατρικές παραστάσεις, παρουσιάσεις, αρχαιολογικούς χώρους, αθλητικούς χώρους και χώρους επαγγελματικού ενδιαφέροντος σχετικούς με τις ειδικότητες του σχολείου

ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ

Συχνές ασκήσεις σεισμού και πυρκαγιάς στο χώρο του σχολικού συγκροτήματος

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ

Διεκπεραίωση παρακολούθησης μαθημάτων και πτυχιακής άσκησης διδασκαλίας (Π.Α.Δ.) για φοιτητές στο ετήσιο πρόγραμμα παιδαγωγικής κατάρτισης [ Ε.Π.ΠΑΙ.Κ. ]  της Ανώτατης Σχολής Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης  (Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.)

ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

Συμμετοχή σε Ευρωπαϊκά προγράμματα κινητικότητας “Erasmus“